Predstavujeme nový Renault Twingo: ešte zábavnejší a bezpečnejší

Renault Twingo sa dočkal modernizácie, ktorá ho ešte viac priblížila mladším ročníkom.

Autor: | Publikované: 23. januára 2019
Článok obsahuje tieto témy:  , , ,

Renault Twingo je jedným z posledných automobilov svojho druhu, ak nie vôbec posledným. Ikonický model od francúzskej automobilky s motorom uloženým vzadu prešiel modernizáciou, ktorá mu dopriala vyladený zovňajšok, ohromnú personalizovateľnosť a zvýšenú bezpečnosť. 

 

Je malý, vrtký, dynamický, ľahko sa s ním parkuje a ak hľadáte auto na zábavné jazdenie, Twingo bude rozumnou voľbou. Malé autá s motorom vzadu to nemajú ľahké, ale Twingo si razí svoju cestu a nebojí sa experimentovania. Cieľová skupina tohto modelu je veľmi špecifická, napriek tomu nemožno tvrdiť, že by tým Twingo trpelo.

 

Automobil má kompaktnú dĺžku iba 3,61 metra a priemer otáčania je iba 4,3 metra! Jedná sa o najlepšie číslo na trhu. Vozidlo stojí na 15-palcových kolesách, za 16-palcové verzie si priplatíte. Do Twinga údajne natlačíte až 2,3-metrový náklad, neuveriteľné!

Okrem výberu niektorého z troch benzínových motorov si zákazníci môžu vyberať z pestrej ponuky farebných kombinácií karosérie, detailov a interiéru, čo je jedna z najpríznačnejších vlastností Renaultu Twingo. Samozrejmosťou je pestrá ponuka multimédií a konektivity s mobilnými telefónmi, vďaka aplikácii R&Go pre telefóny Android a iPhone sa z nich stane predĺžená ruka auta. Centrálny displej na palubovke má uhlopriečku 7 palcov a je dotykový, celkovo sa interiér drží skôr minimalistického vyhotovenia. Pre vodiča a spolujazdca sú k dispozícii dva USB vstupy aj AUX, na volante sú základné tlačidlá pre ovládanie tempomatu.

 

 

Renault Twingo ponúka výhradne trojvalcové benzínové motory SCe 75, TCe 95 a TCe 95 EDC pričom prvé dve disponujú manuálnou 5-stupňovou prevodovkou (95 EDC 6° automatom), systémom Stop & Start a s asistentom rozbiehania sa do kopca. Motory spĺňajú štandard Euro 6D a dosahujú maximálny krútiaci moment 135 Nm (TCe 95), čo na automobil s hmotnosťou pod jednu tonu celkom stačí.

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Nová Tesla Model Y ponúkne elektrický dojazd 480 km a ovládanie mobilom

15. marca 2019

Crossover ŠKODA KAMIQ bol oficiálne odhalený

26. februára 2019

Zoznam najviac zvolávaných značiek áut za rok 2018

18. februára 2019

Mercedesu sa veľmi darí, prezradil slovenské predaje

25. januára 2019

Ford Mondeo ako hybridné kombi jazdí za 4,2 litra benzínu

21. januára 2019

Vybrané príspevky »

Nová Tesla Model Y ponúkne elektrický dojazd 480 km a ovládanie mobilom

Tesla Model Y má veľmi vysoké ambície, chce byť najpredávanejším modelom výrobcu.

, , , , , , , , ...
15. marca 2019

Najnovšie príspevky